Mitä ne nuoriso-ohjaajat nyt sit tekee?

Koulut meni säppiin ja nuorisotalot meni kiinni. Mitä tekee ne työntekijät, jotka on normaalisti olleet päivittäin tekemisissä nuorten kanssa? On ollut ihana nähdä, miten aktiivisesti koulun henkilökuntaa on somessa ja ajattelin, että voisin pyytää listauksia täällä koillishelsingin alueella somesaavutettavista koulun työntekijöistäkin.

Tässä kuitenkin lupaamani lista siitä, missä kaikkialla on Helsingin kaupungin Nuorisopalveluiden työntekijöitä saavutettavissa tälläkin ajalla! Nuoriso-ohjaajat ei oo siis lomautettuina vaan just teitä varten, verkossa ja jalkautuen kaduilla!
Jos haluat auttaa meitä löytämään oikean paikan tehdä, voit vastata lyhyeen webropol-kyselyyn www.webropol.com/s/poikkeustila

MALMIN NUORISOTYÖYKSIKKÖ

Operaatio Pulssia pääset seuraamaan paitsi täältä Munstadi-nettisivuilta, myös somesta.
Instagram: operaatiopulssi ja sanna_pulssi
Facebook: Operaatio Pulssi -sivustona ja henkilönä Sanna Operaatio Pulssi Pohjoinen
Whatsap: pohjoisen koordinaattori Sanna p. 040 6837028
Discordiin yritän kovasti perehtyä ja Tiktokin maailmaan pääsen seikkailemaan Malmin nuorisotyöyksikön yhteisellä käyttäjällä

Tapanilan Erän nuorisotalo
Puh/whatsapp: 040 3348102 (Susanna, Merja ja Philip)
Yhteinen sähköposti: tapanilan.nuorisotalo@gmail.com 
Instagram: tapanilannuta
Facebook: Tapanilan Erän nuorisotalo
Facebook: Merja Tapanilan nuorisotalo nuorten palvelut
Facebook: Philip nuortenpalvelut Tapanila
Snapchat: Tapanilannuta
Snapchat:  philiperanuta
Tiktok:  @tapanilannuta
Discord: tapanilannuta #0657, http://discord.gg/pWf2hrS

Koillisluotsi
Kristian Kyllönen, puh/whatsapp 050 559 1788, kristian.kyllonen@hel.fi
Netta Alanko, puh/whatsapp 040 334 7304, netta.alanko@hel.fi
Anni Aalto, sosiaaliohjaaja, puh/whatsapp 040 483 7956, anni.aalto@hel.fi
Instagram: Koillisluotsi
Discord: NettaLuotsi#8318 ja AnniLuotsi#5560
Facebook: Luotsi

Pukinmäen Mopohalli
Dimitrios Zafiris, puh/whatsapp: 040-3348013, dimitrios.zafiris(at)hel.fi
Tomi Muttilainen, puh/whatsapp: 040-1781401, tomi.muttilainen(at)hel.fi
Discordhttps://discord.gg/8dXpmwh
Snapchat: puksumottis
Instagram: @puksunmopohalli
Facebook: Pukinmäen Mopohalli / Puksun mopohalli Dimi /Puksun mopohalli Tomi

Pukinmäen Toivon Talo (nuorisotalo)
Vilma Näveri, puh/whatsapp: 040 535 9731, vilma.naveri@hel.fi
Riina Pajunen,  puh/whatsapp: 040 183 5921, riina.pajunen@hel.fi
Erik Pakkala, puh/whatsapp: 040 631 2026, erik.pakkala@hel.fi
Mirella Åkerlund, puh/whatsapp: 0401940810, mirella.akerlund@hel.fi
Discord https://discord.gg/zWQgzF
ErikToivonTalo#9016
RiinaToivonTalo#4249
MirellaToivonTalo#9764
VilmaToivonTalo #6963
Instagram: nuorten_toivontalo
Facebook: Pukinmäen nuorisotalo

Malmin nuorisotalo
Ari Ruishalme, puh/whatsapp: 040 6204719, ari.ruishalme@hel.fi
Jani Pesu, puh/whatsapp: 040 5902290, jani.pesu@hel.fi
Katariina Salmela, puh/whatsapp: 040 6781855, katariina.salmela@hel.fi
Inka Hyvönen, puh/whatsapp : 040 4864531, inka.hyvonen@hel.fi
Elina Laaksonen, puh/whatsapp: 040 5694910, elina.k.laaksonen@hel.fi
Instagram ja Facebook: Malmin Nuorisotalo
Snapchat: malminnutaellu  (Nuoriso-ohjaaja Elina)
Malmin nuorisotalon Discord :
https://discord.gg/HUYsNk
Discord:
Inka: Ingman#9429
Kata: Katapultti#9727
Elina: Ekotekoellu#6881

Fallkullan kotieläintila
puhelinpäivystys ma-pe klo 12-14, 09 310 89095
somepäivystys Instagramissa ja Facebookissa ma-pe klo 12-14
Instagram: Fallkullaofficia ja Facebook: Fallkullan kotieläintila

Paunonen Laura, työnjohtaja, laura.paunonen@hel.fi
Vesterinen Johanna, nuoriso-ohjaaja, johanna.vesterinen@hel.fi
Iso-Metsälä Antti,  nuoriso-ohjaaja, antti.iso-metsala@hel.fi
Lindholm Piia, nuoriso-ohjaaja, piia.lindholm@hel.fi
Salminen Nora, nuoriso-ohjaaja, nora.salminen@hel.fi
Piirainen Maarit, nuoriso-ohjaaja, maarit.piirainen@hel.fi
Risunen Henna, nuoriso-ohjaaja, henna.risunen@hel.fi

 

KOILLINEN NUORISOTYÖYKSIKKÖ:
FB: Koillinen nuorisotyöyksikkö 


JAKOMÄEN NUORISOTALO 
IG: @jakomaennuorisotalo
FB ja Discord: Jakomäen nuorisotalo
Lassi: 040 6847 342
IG: @lassijakomaennuorisotalo
FB: Lassi Nuorten Palvelut Jakomäki
Ilkka: 040 1625 880
Heidi: 040 1781566
Hadi: 040 1823827

TAPULIKAUPUNGIN NUORISOTALO
IG: @tapulinnuta
Pipsa: 040 6315540
Pasi: 040 4837903 
IG: @pasitapuli
FB: Pasi Nuorten Palvelut Tapuli
Hetu: 040 3508147
DiscordTapulinHetu#4001
Paavo: 040 5768462 

PUISTOLAN NUORISOTYÖ
IG: @puistolannuta
Kaide: 040 6630708
Antti: antti.mantere@hnmky.fi

ALUETYÖ
Essi: 040 1781420
FB: Essi Nuorten Palvelut

TATTARISUON MOOTTORIHALLI
IG: @tattarisuon_moottorihalli
FB ja Discord: Tattarisuon moottorihalli
Mara: 040 527 6214
Juho: 040 350 9790
FB: Nuoriso-ohjaaja Juho
Niko: 040 526 3339
FB: Niko Tattarisuon Moottorihalli
Aivo: 040 162 6408 

SUUTARILAN NUORISOTALO
IG: @suutarilan_nuta
FB: Suutarilan nuta
Anu: 0403578189
IG: @anu_suutarilan_nuta
FB: Anu Suutarilan Nuoriso-ohjaaja
Jussi: 0405771288
Pete: 0401941415
IG: @pete_suutarilannuta
Ani: 0405838389
IG: @ani_suutarilan_nuta

TULLIKIRJURIN SKEITTIPUISTO
FB: Tullikirjurin skeittipuisto
IG: @tullikirjurin_skeittipuisto

TOIMINNANJOHTAJA
Mirja Silajärvi
041 5121 736